Sri Lanka – świetny wybór na wakacje przez cały rok

SirLankaAby wybrać się na wakacje na Sri Lankę, nie ma najlepszego i najgorszego miesiąca. Tu zawsze warto wybrać się w podróż, aby cieszyć się słońcem i cudownym klimatem…
Sezon na Sri Lance trwa cały rok, ale są miesiące, w których unikniemy tłumu turystów spragnionych wypoczynku. W zasadzie bez wyjątku czekają nas tu wysokie temperatury powietrza i wody, a także korzystny rozkład pór roku – suchych i deszczowych.
Warto także pamiętać, że zachód i południe Sri Lanki warto odwiedzać od września do maja, a część zachodnią i północną od maja do września. Powodem są zmiany monsunów. Powodują one, że morze staje się niespokojne, a w kraju częściej pada deszcz.
Warto też znać specyfikę panującego na Sri Lance klimatu – musimy wziąć pod uwagę zasięg i czas trwania monsunów, które sprawiają, że w porze deszczowej powietrze jest wilgotne i duszne.
Jeśli zaś wolimy odpoczywać w spokoju, nie wśród tłumu innych turystów, najlepiej nie rezerwować wycieczek organizowanych na Nowy Rok oraz w sezonie wakacyjnym. Polecamy wtedy wybrać się tu w innym terminie.
Na zwiedzanie i wycieczki objazdowe po Sri Lance idealne będą np. luty oraz marzec. Można wtedy do woli spacerować i podziwiać malownicze krajobrazy, a także opalać się i zaznać kąpieli morskich. Temperatura wody w Oceanie Indyjskim przekracza 25 ºC przez cały rok! Są jednak miejsca, gdzie występują niebezpieczne prądy – radzimy nie oddalać się od zaznaczonego przez ratowników miejsca.
(Kkw)

Dodaj komentarz