Tajlandia – idealny wybór na koniec wakacji

TailandiaCo prawda rok szkolny już się zaczął, ale studenci mają jeszcze miesiąc wolnego. Wiele osób planuje też wtedy urlop. Warto wykorzystać jesienny wrzesień na egzotyczną podróż – np. do Tajlandii.

Ostatnio popularność europejskich nadmorskich kurortów znacznie maleje z powodu zagrożeń terrorystycznych i wolimy nie ryzykować zdrowia i życia. Rośnie za to zainteresowanie orientem i egzotycznymi kierunkami – Tajlandia to nie jeden z najpopularniejszych wśród nich. Brzmi kusząco?
Dodajmy do tego moc atrakcji, wyjątkowych zabytków i z pewnością słoneczną pogodę. Wrzesień to najlepsza pora, aby wybrać się na wakacje do Tajlandii, np. do Bangkoku – nawet wtedy temperatura osiąga, a często lekko przekracza 30 stopni. W sezonie wakacyjnym zaś trudno zwiedzać w upale.
Jeśli zależy nam na wycieczkach po Tajlandii, najlepszą porą będą tygodnie od listopada do lutego. Jednak poranki oraz noce są chłodne, a Tajowie nie korzystają z… ogrzewania. Warto o tym pamiętać, planując podróż w tych miesiącach. Na szczęście szybko zaczyna się robić ciepło…
Ponadto skoro Tajlandia leży blisko równika, nie zaskakuje, że jest tu gorąco przez cały rok. Od marca do czerwca panuje niemal skwar, temperatura przekracza 40 stopni. Z kolei od lipca do października trwa pora deszczowa – pada intensywnie, ale krótko. Można śmiało dostosować podróżowanie i zwiedzanie do aktualnych warunków pogodowych. Z powodzeniem można będzie nawet plażować i kąpać się w morzu.
(Kkw)

Dodaj komentarz