Bali – kiedy warto jechać?

Jeśli wybieracie się na Bali, upewnijcie się, jaka akurat panuje tam pogoda. Teoretycznie wysokie temperatury są tam przez cały rok i przekraczają 30 ºC, ale mogą wystąpić inne czynniki pogodowe utrudniające pobyt.

seminyak - wakacje na baliBali to jedna z wysp należących do Indonezji. Każdą z nich charakteryzuje jednak inny klimat. Klimat Bali określamy jako tropikalny, więc jest tu zwykle bardzo gorąco.
Wypoczynek na wyspie polecamy zaplanować sobie w wybranym terminie od maja do października. Wtedy panuje tam pora sucha. Co prawda warto wiedzieć, że przez cały rok występuje wysoka wilgotność, dzięki czemu nie są one aż tak odczuwalne.

Dobrą wiadomością dla miłośników kąpieli w morzu jest zaś informacja, że temperatura wody zachęca do tego przez cały rok, gdyż wynosi zwykle około 25 ºC.
Skoro panuje tu klimat tropikalny, temperatura powietrza w ciągu roku prawie się nie zmienia.

W najcieplejszych miesiącach, czyli w październiku oraz listopadzie, najwyższe temperatury wynoszą około 32°C, a niecałe 30°C w lutymi i w marcu, w najchłodniejszych miesiącach. Różnica jest ledwie zauważalna. Także w nocy najniższe temperatury są bardzo podobne, czyli wynoszą około 23°C.

Z kolei opady nie są rozłożone równomiernie – mniej pada na wybrzeżu północnym, gdyż chronią je wysokie góry. Jednak górach odnotować można do 3000 mm opadów rocznie! Są to jednak opady monsunowe, czyli krótkotrwałe, mimo że gwałtowne. Nie jest łatwo przygotować odpowiednią prognozę pogody, gdy w centrum Bali znajduje się łańcuch górski.

Dodaj komentarz