Gorące wakacje? Może w Kambodży?

Jeśli marzą Ci się gorące wakacje w środku zimy, pomyśl o egzotyce – np. Kambodży. Kraj ten słynie z tego, że jest w nim albo gorąca, albo… jeszcze gorącej! To znakomity wybór dla poszukujących idealnego kierunku na wakacje w lutym.
Egzotyczne kierunki są niezwykle popularne niezależnie od pory roku, ale warto pamiętać, że możemy trafić na różne pory. Nie wybieraj się w wybrane miejsca w porze deszczowej. Nie każdy jest też miłośnikiem niemiłosiernych upałów. Jeśli jednak lubisz to uczucie, gdy żar leje się z nieba wprost na Ciebie, Kambodża w lutym będzie idealna!

Od lutego do kwietnia panuje tu mianowicie prawdziwy upał – temperatura wynosi około 40 stopni. Jeśli naprawdę chcesz uciec przed zimą, świetnie trafiłeś. Kiedy zaś dodatkowo nadejdzie monsun, robi się wręcz parno. Odradzamy seniorom i niskociśnieniowcom pobyt w tym czasie, ale całej reszcie na pewno się spodoba.

Gdy u nas jest lato, w Kambodży wyróżnia się właśnie porę deszczową – trwa od czerwca do końca września. Co prawda deszcze nie są bardzo męczące i można zaplanować sobie wakacje także wtedy. Najlepszą porą jest jednak okres od listopada do stycznia – jest ciepło, sucho i idealnie na plażowanie oraz zwiedzanie.

Wybierz odpowiedni miesiąc dla siebie i ciesz się wakacjami w Kambodży. Pamiętaj też, że w porze deszczowej jest naprawdę niewielu turystów, co może stanowić dodatkową zaletę pobytu w tym terminie.

Dodaj komentarz