Kambodża

Kambodża słynie jako jeden z najciekawszych krajów należących do Indochin. Pogoda sprzyja podróżom – jest tu albo gorąco, albo… jeszcze goręcej.

Duże grupy turystów z całego świata udają się zwykle na wycieczkę do Siem Reap i Phnom Penh – nawet w szczycie sezonu. Najczęściej zaś przybywają do Angkor Wat, zwabieni ruinami ogromnego kompleksu świątynnego Angkor oraz tropikalną przyrodą. Słynna świątynia o pięciu wieżach przypomina pąki lotosu i stała się symbolem Kambodży. Wokół unosi się atmosfera dawnego imperium, odczuć można też niepohamowaną siłę przyrody. Ponadto jeszcze do niedawna okoliczne tereny pokrywała prawie w całości soczysta dżungla.

Wycieczki do KambodżyW Kambodży panuje klimat typowy dla krajów tropikalnych, kształtowany przez cyrkulację monsunową. Charakterystyczne są dla niego wysokie temperatury powietrza. Kraj ten leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego i charakteryzują go dwie pory roku – sucha (od grudnia do kwietnia) i deszczowa. W porze suchej opadów jest niewiele, a temperatura wynosi około 20-25 stopni Celsjusza. Mniejsza jest też wtedy wilgotność powietrza, co sprawia, że klimat sprzyja zwiedzaniu. Kiedy my zmagamy się z zimą, tu jest gorąco – od lutego do kwietnia panuje upał powyżej 40 stopni.

Pora deszczowa z kolei trwa od maja do listopada – można trafić na intensywne deszcze. Mimo to nie należy się zniechęcać – pada prawie codziennie, ale krótko. Najlepszą porą na podróż do Kambodży jest czas od listopada do końca stycznia, kiedy jest sucho, a upał nie przeszkadza w zwiedzaniu.

Zapraszamy na wycieczkę do stolic nieznanych imperiów. Więcej informacji na temat programu wyjazdu znaleźć można na stronie: https://exorientelux.pl/wycieczka/stolice-zapomnianych-imperiow/.

Dodaj komentarz