Kiedy jechać do Japonii?

Japonia to wyjątkowy kraj – stanowi jeden z najczęstszych wyborów wśród turystów pragnących zasmakować w egzotyce. Kiedy najlepiej pojechać do Kraju Kwitnącej Wiśni? Wycieczka sporo kosztuje, więc warto wiedzieć, kiedy najlepiej tam pojechać.

kiedy jechać na wakacje do japoniiNasza zima – od grudnia do stycznia
Jeśli interesuje Cię podróż do południowo-wschodniej Japonii (np. do Tokio czy Kioto), możesz spokojnie wybrać się tutaj o tej porze roku. Śniegu jest niewiele, temperatura powietrza waha się między 0 a 10 stopni. Trochę chłodno? Zaletą jest jednak to, że w lutym zaczynają kwitnąć urocze śliwy. To dobra pora, aby uciec od ciemnej zimy w Polsce, chlupy i deszczu…

Marzec, kwiecień, a może maj?
Przełom marca i kwietnia to okres kwitnienia drzewek wiśni, czyli symbolu Japonii. To wyjątkowa pora roku, gdyż jest wtedy bardzo przyjemnie. Nieco cieplejsze temperatury sprawiają, że można śmiało zwiedzać i podziwiać ten kraj. Minusem są jednak tłumy turystów – chętnych, aby ujrzeć Japonię w porze kwitnienia wiśni nie brakuje! A skoro są chętni, to i ceny idą w górę – np. za hotele.

Pełnia lata w Japonii – od czerwca do sierpnia
Latem w Japonii organizowane są różne festiwale – np. sztucznych ogni czy tańca. Nie ma co zaglądać do kalendarza, gdyż wtedy w każdym większym mieście trafimy ja jakąś imprezę. Minusem jest jednak pora deszczowa trwająca od czerwca do połowy lipca. Może w tym czasie siąpić w sumie przez cały dzień. Jednak japońskie lato jest bardzo gorące, czasami klimat przypomina ten z dżungli. Jeśli lubimy upały, warto wybrać się tutaj w czasie od czerwca do sierpnia.
(KK)

Dodaj komentarz