W pogoni za pogodą – gdzie na urlop w lutym?

W lutym nadal panuje zima i zastanawiamy się, dokąd uciec w pogoni za słońcem. Jeśli marzą Ci się słoneczne wakacje w środku zimy, mamy dla Ciebie kilka inspirujących pomysłów. Oto nasze TOP 3 kierunki.

Zima męczy niemal każdego – większość z nas preferuje słoneczną aurę i marzy o ucieczce przed zimnem i mrozem do ciepłych krajów. Gdzie jednak szukać pogody w lutym? Warto sprawdzić, gdzie świeci słońce, aby nie wybrać się w piękne i malownicze miejsce bez pewności, że będzie to idealny urlop.

Madera
Nie bez powodu słynie jako Wyspa Wiecznej Wiosny – Madera jest idealnym kierunkiem na zimę. Temperatura nie spada poniżej 20 stopni, co sprzyja wycieczkom. Nie panują tu ogromne upały, ale też nie po to wybieramy się na portugalską wyspę, aby plażować. Warto ją zwiedzić, objeżdżając dookoła! Niezwykła przyroda, bujna roślinność, wysokie szczyty, ale i intrygujące Funchal kuszą turystów niezależnie od pory roku.

Cypr
Z kolei Cypr słynie jako Wyspa Afrodyty, bogini piękna i miłości – a skoro tak, musi być nadzwyczajnej urody! To świetny wybór dla miłośników zwiedzania, niezwykłych zabytków, a także kąpieli słonecznych i morskich. Zima będzie idealna na wycieczki po Cyprze, mimo że na plażowanie lepiej zaplanować sobie pobyt latem.

Teneryfa
Najpopularniejsza z Wysp Kanaryjskich jest o połowę tańsza w lutym niż w pełni sezonu. Warto wybrać się właśnie na nią, gdyż jest bardzo różnorodna. A zobaczyć wulkan El Pico de Teide w parku narodowym to obowiązek każdego turysty, który przybywa na Teneryfę niezależnie od pory roku.

Dodaj komentarz