Tajlandia

Tajlandia słynie jako turystyczne serce Azji – to jeden z najczęściej odwiedzanych kierunków przez turystów spragnionych różnorodnych wrażeń i leniwego wypoczynku pod palmami.

Tajlandia jest kwintesencją tego, czego można oczekiwać od Dalekiego Wschodu – egzotyki, słońca, atrakcji i zabytków związanych z kulturą, plaż i cudownej przyrody. Warto też przeżyć bliskie spotkanie z dziką przyrodą tropików.

Wycieczka do TajlandiiKlimat tropikalnych krajów Azji Południowo-Wschodniej zdecydowanie różni się od europejskich. Kiedy u nas pada deszcz lub śnieg, w Tajlandii kwitnie sezon turystyczny. Prawie cały kraj znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego – wyjątek stanowi tylko południe kraju. Półwysep Malajski muskany jest także przez klimat równikowy. W związku z tym w Tajlandii wyróżniamy trzy pory roku – suchą i gorącą, wilgotną i gorącą oraz suchą i ciepłą. Średnie miesięczne temperatury powietrza wynoszą około 20-35 stopni Celsjusza. Najchłodniej jest w północnej części kraju, a najcieplej na Półwyspie Malajskim.

Pobyt w Tajlandii najlepiej zaplanować w porze pierwszej lub trzeciej – np. w okresie od listopada do lutego – gdyż pora gorąca i wilgotna (od czerwca do października) oznacza porę deszczową. Charakteryzuje się niższymi temperaturami wysoką wilgotnością powietrza i gwałtownymi deszczami. To typowa cecha tropikalnego klimatu. Mogą popsuć urlop, ale dzięki nim lasy tropikalne są zawsze zielone, a krajobrazy obfitujące w pejzaże i wodospady tak malownicze.

Artykuł powstał we współpracy z biurem podróży azjatyckich Ex Oriente Lux, które jest organizatorem m.in. wypraw do Tajlandii. Na stronie: https://exorientelux.pl/wycieczka/najwazniejsze-skarby-syjamu/ można znaleźć opis programu wyprawy ‚Najważniejsze Skarby Syjamu’.

Dodaj komentarz