Wietnam

Na podróżowanie po Wietnamie najlepszy będzie kwiecień lub maj. To właśnie wtedy można przekonać się w pełni, dlaczego kraj ten nazywany bywa krainą różnorodności.

Początki Wietnamu sięgają aż 2879 p.n.e. Jego historia jest równie długa, co burzliwa – przetrwał okupację, kolonizację, krwawe walki o wolność. Wszystko to odcisnęło się zarówno w kulturze Wietnamu, jak i na jego mieszkańcach. Warto wybrać się tutaj na wakacje, aby poznać wietnamską ludność, tutejsze zwyczaje oraz jakże odmienną od naszej przyrodę.

Podróż do WietnamuW Wietnamie można wyróżnić dwie strefy klimatyczne – zwrotnikową i równikową. Północne tereny charakteryzuje klimat zwrotnikowy, dlatego też występują tam cztery pory roku. Latem jest upalnie – nawet około 40 °C, mimo że prawie przy 100% wilgotności powietrza. Z kolei w zimie temperatury wahają się w okolicach 10-12°C. Warto zapamiętać, że w górach temperatura może spaść nawet poniżej zera. Wynika z tego, że optymalnymi porami roku na podróż do Wietnamu są wiosna oraz jesień.

Południową część Wietnamu cechuje klimat równikowy oraz tylko dwie pory roku – sucha (od grudnia do maja) i deszczowa (od czerwca do listopada). Warunki pogodowe są więc podobne jak w Tajlandii czy Kambodży. Najlepiej wybrać się tu na wyprawę w kwietniu lub maju, gdyż temperatury są wtedy dość wysokie – około 25-28°C i można wybrać się na zwiedzanie. Nie jest za gorąco i chętnie się przemieszczamy, realizując program zwiedzania. To, co czeka na turystów zawsze – poza atrakcjami i oryginalną przyrodą – to duża wilgotność powietrza i sezonowe wiatry.

Prawdziwe uroki Wietnamu odkryjesz podczas podróży szlakiem UNESCO. Szczegóły znajdziesz na stronie: https://exorientelux.pl/wycieczka/szlakiem-unesco/.

Dodaj komentarz