Wycieczki do Etiopii

Etiopia słynie z bogatej historii, wspaniałych tradycji kulturowych, plemiennych wiosek kultywujących dawne obrzędy i słynnych miejsc z listy UNESCO. Zapraszamy na wycieczkę do Etiopii, aby ujrzeć na własne oczy najprawdziwszą Afrykę!

Podróżujący po Etiopii z pewnością przeżyją tu prawdziwą przygodę i dokonają niebywałych odkryć. Zachwyca też egzotyczna fauna i flora oraz malownicze krajobrazy, a podziw budzą ważne stanowiska archeologiczne. Klasztory, zamki Gonder czy niezwykłe wodospady i łańcuchy górskie to tylko kilka z etiopskich atrakcji. Wyprawa na Czarny Ląd zapewnia ogrom wrażeń!

Zobacz wycieczki do Etiopii pod adresem https://exorientelux.pl/etiopia/

Słynna Lalibela – relikt starożytnej cywilizacji
Jedną z obowiązkowych są też skalne kościoły Lalibeli, uznawane za ósmy cud świata. Jednym z najważniejszych punktów nie tylko dla chrześcijan, ale i turystów są wykute w skale kościoły. Wśród miejscowych krąży wiele legend na ich temat, ale trzeba pamiętać, że wybudowali je sami Etiopczycy. Kompleks składa się z aż 11 budowli! Warto posłuchać opowieści na ich temat – miejscowi opowiadają, że ówczesny władca chciał stworzyć kopię Jerozolimy, aby Etiopczycy nie musieli wybierać się w pielgrzymki do Ziemi Świętej…

Z wizytą u plemienia Mursi
Jedną z ogromnych atrakcji jest także gościna u plemienia Mursi. Fotografie Etiopczyków, głównie kobiet, z niezwykłymi ozdobami są rozpowszechnione na cały świat. Widok glinianych krążków o średnicy około 30 cm w dolnej wardze budzi ogromne emocje! To tradycja, której źródła niestety nie znamy, choć krążą różne opowieści, m.in. o magicznych właściwościach.

Dodaj komentarz